Yeşil Çatı Uygulaması

Yeşil Çatı UygulamasıYeşil çatılar daha çok estetik güzelliği ve çevresel faydalarının yüksek olması sebebiyle çokça tercih edilmektedir. Yeşil Çatıların altında kullanılan su yalıtımlarının sızdırmazlık özelliği sayesinde de kullanım alanı oldukça genişlemiştir.

Yeşil Çatı Uygulaması özellik bakımından da çok önemli detaylarla uygulanmaktadır. Isı yalıtımı, dikkat çekici estetiği ve çevresel olumlu etkilerinin yanında ses yalıtımı ve enerji korunumu ile birlikte avantajlar sunmaktadır. Yeşil çatı nedir Uzun süreli kullanım kolaylığı sağlayan bu sistem konutlarda ve kamu kurumlarında kullanılmaya başlanmıştır. Bu yüzden de tamamen çevre dostudur. Üzerinde bitki örtüsü bulunan çatılar doğal olarak yağmur suyunu emer ve toz oluşumunu da engeller. Yeşil Onduline Aşırı bir şekilde görülen sıcak ya da soğuk havalarda da yapının aynı derecede ısınması ve soğumasına da çözüm getirilmiş ve tasarruf arttırılmıştır. Bu sistemlerin bir diğer avantajı ise yağmur ve dolu gibi doğal faktörlerden çatıyı koruyarak sistemin ömrünü uzatmasıdır. Yeşil Çatı Uygulaması tüm bu özelliklerle birlikte günümüzde kullanılan en etkili sistemlerden biridir ve bitki ve küçük canlılar için de alternatif yaşam alanları oluşturmaktadır.

 

 

Yeşil çatı sistemlerinin kullanılacağı alanlarında bu duruma uygun olarak bazı kriterlere sahip olması gerekiyor. Bunlar statik özellikler, bitki kökleri, su tahliyesi, doğal faktörler ve bakım özellikleridir. Yeşil Onduline Düşük yoğunluktaki sistemlere göre bakımı daha fazla olması gereken bu uygulamaların çatı eğimi de önemlidir. Ayrıca doğal faktörler de yeşil örtü sistemlerinin gün ışığını alabilmesi için gerekli olan bir diğer özelliktir. Bu örtüler her koşula uyum sağlayabilen bir özellikte üretilmektedir. Firmamız ile görüşerek sizler de yeşil çatı uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.