MAXİDRAİN EKSTENSİF YEŞİL ÇATI SİSTEMLERİ

 

Maxidrain Ekstensif Yeşil Çatı Sistemleri

Bu ürün, binaların çatılarını ve teraslarını yaşanabilir alanlara çevirmek için kullanılır. Farklı alanlar için geliştirilen bu sistemler ayrıca yürüyüş yolu ya da yeraltı otoparkı gibi yapılarda da kullanılmaktadır.

Maxidrain Ekstensif Yeşil Çatı Sistemlerinin ekonomik avantajları da bulunur. Bunlar;

  • Ses kirliliğinin yanında partikül kirliliğini de azaltır.
  • Binaların çatı bölgesinde bulunan su ve ısı yalıtımlarını korur ve kullanım ömürlerini uzatır.
  • Yeşil çatılar ayrıca yapıların kullanılabilir alanlarını da artırmaktadır. Yeşil Çatı Drenaj Levhası Ayrıca atıl bir şekilde duran çatılar da bu sayede ekonomiye kazandırılmaktadır.
  • Yeşil çatı ların harika bir yalıtım özelliği bulunur. Böylece yaz aylarında serin, kış aylarında ise çatıları sıcak tutarak soğutma ve ısıtma giderlerini en aza indirir.
  • Bu çatılar çevreye olan duyarlılığın da bir göstergesidir.

Uygulama Alanları

Daha çok gezilemeyen çatılarda tercih edilen Maxidrain Ekstensif Yeşil Çatı Sistemleri sınırlı yük kapasitesine sahip çatılarda kullanılmaktadır. Bu sistemlerde daha çok yüksekliği 25 mm olan drenaj plakaları kullanılmaktadır. En ekonomik yeşil çatı sistemidir ve yağışlarda yağmur suyunu bünyesinde depolamaktadır.

Maxidrain Ekstensif Yeşil Çatı Sistemleri olarak çevreci özellikleri vardır. Yeşil Çatı Drenaj Levhası Ayrıca bu çatı sisteminin en önemli özelliklerinden biri de bitkilendirme uygulamalarında az bakım gerektirmesidir. İklim koşullarına da oldukça dayanıklıdır ve az su tüketimi yapar.

Teknik Özellikler

Maxidrain Ekstensif Yeşil Çatı Sistemleri katmanları bitki taşıyıcı tabakanın altından başlar ve yukarıdan aşağıya doğru filtre geotekstili, drenaj plakası, nem tutucu/koruyucu geotekstil ve kök tutucu folyodan oluşmaktadır.

Bu katmanlar ile birlikte ürünün günümüzde çokça tercih edildiği bilinmektedir. Ürünün çevreci özellikleri arasında bulunan yağmur suyunu tutması da en çok beğenilen özelliğidir.